• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
  • BURSA KARATE GENÇLİK SPOR KULÜBÜ
  • BURSA KARATE GENÇLİK SPOR KULÜBÜ
  • BURSA KARATE GENÇLİK SPOR KULÜBÜ
  • BURSA KARATE GENÇLİK SPOR KULÜBÜ
  • BURSA KARATE GENÇLİK SPOR KULÜBÜ
  • BURSA KARATE GENÇLİK SPOR KULÜBÜ
  • BURSA KARATE GENÇLİK SPOR KULÜBÜ
  • BURSA KARATE GENÇLİK SPOR KULÜBÜ

Meltem Hocaoğlu Akyol TRT Spor ekranlarına konuk oldu

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları kota mücadelesini sürdüren karatecimiz Meltem Hocaoğlu Akyol, TRT Spor’da yayınlanan Ajans Saati programına konuk oldu.

Milli karatecimiz Meltem Hocaoğlu Akyol, Yasin Dallı'nın moderatörlüğünü yaptığı ve İHA Spor Müdürü Mustafa Karagöl ile DHA Spor Müdürü Uğur Demirkırdı'nın yorumcu olduğu TRT Spor’da yayınlanan Ajans Saati programına konuk oldu.

Sporu hayatın bir ön çalışması gibi gördüğünü belirten Milli karateci, doğru derslerin çıkarıldığı zaman sporda da hayatta da başarının geleceğini söyleyerek, “Spor hayatımdaki ikinciliklerden çok dersler çıkardım. İkincilik madalyalarımı da çok seviyorum. Hatalarımdan yeni şeyler öğreniyorum. Bu hatalar da benim için çok değerli” dedi.

Karatede her zaman başarıya odaklı bir takım olduklarının altını çizen Meltem Hocaoğlu Akyol, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda yer almanın kendilerini çok heyecanlandırdığını ifade etti. Son 7 kota müsabakasına çıkacaklarını hatırlatan Milli sporcumuz, “Olimpiyat için 8 kota var. Şu anda 3-4 arkadaşımızın kotasına kesin gözüyle bakıyoruz. 4-5 arkadaşımızın da mücadelesi sürüyor. Yüksek bir katılımımız olacak. Ben şu an beşinci sıradayım. Kalan 7 turnuvada ilk üçe girebilirsem Tokyo’ya gideceğim” diye konuştu.

Meltem, olimpiyatlarda çok sayıda madalya kazanacaklarına inandığını kaydederek, “Her şeyin üstesinden gelebilecek güçteyiz. Avrupa ve Dünya şampiyonalarında çok sayıda madalya kazanıyoruz. Olimpiyatta da bunu başarabiliriz. Kendimi madalyanın içinde görüyorum. Sadece daha fazla odaklanmam gerekiyor. Bunu yapabileceğime inanıyorum. Uzun yıllardır olimpiyat madalyası hayali kuruyorum” şeklinde konuştu.

Sporun hayatlarının odak noktasında olduğundan bahseden Meltem, “Maç yoğunluğundan neredeyse evlenemeyecektim” diyerek şöyle konuştu:

“2020’de maç programımız çok yoğun. Her ay 1-2 turnuvaya gideceğiz. Ben az kalsın evlenemeyecektim diyebilirim. Kuzenimin düğününü kaçırdım, diğer kuzenimin doğumunu kaçırdım. Düğünümü bile maç programına göre ayarladım. Ama tüm bunlar bir hedef bir amaç için. 7 tane kota maçımız kaldı onlara gideceğiz ve bu 7 maçın sonunda olimpiyatlara gideceğiz.”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün kendilerine tüm imkanları sağladığını da sözlerine ekleyen Meltem Hocaoğlu Akyol, “Olimpiyatlar sporcuların gelebileceği en üst düzey nokta. Bunun için ekstra ihtiyaçlarımız oluyor. İstanbul BBSK tüm imkanları sunuyor. Ekstra ilgi gösteriliyor. Buna çok ihtiyacımız oluyor, bunlar önemli faktörler” dedi.

30 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam22
Toplam Ziyaret183110
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.84716.8745
Euro7.72467.7556
Hava Durumu
Saat
E BİLGİ

DÖKÜMANLAR