• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
    • BURSA KARATE GENÇLİK SPOR KULÜBÜ
    • BURSA KARATE GENÇLİK SPOR KULÜBÜ
    • BURSA KARATE GENÇLİK SPOR KULÜBÜ
    • BURSA KARATE GENÇLİK SPOR KULÜBÜ
    • BURSA KARATE GENÇLİK SPOR KULÜBÜ
    • BURSA KARATE GENÇLİK SPOR KULÜBÜ
    • BURSA KARATE GENÇLİK SPOR KULÜBÜ
    • BURSA KARATE GENÇLİK SPOR KULÜBÜ

Tokyo 2020 yolunda sıradaki durağımız Paris

Karate Milli Takımımız, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları için yüzde yüz kota puanı veren Karate 1 Premier Lig’in ilk etabı olan Paris’te tatamiye çıkacak.

Şili’de kazandığı 12 madalya ile ‘Olimpiyat Yılı’ olan 2020’yi muhteşem bir başlangıç yapan Karate Milli Takımı, sezonun ikinci turnuvası için Fransa’ya gitti. Ay-yıldızlı ekip, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları için yüzde yüzde kota puanı veren Karate 1 Premier Lig’in bu sezonki ilk etabı olan Paris’te tatamiye çıkacak.

Pierre de Coubertin Spor Merkezi’nin ev sahipliği yapacağı müsabakalar, 24-26 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek.

Gribal enfeksiyon nedeniyle kadrodan çıkarılan Alparslan Yamanoğlu dışında tam kadro mücadele edecek Milli takımda 6 kadın, 10 erkek karateci ülkemizi temsil edecek.

Dünya Karate Federasyonu (WKF) tarafından yapılan açıklamaya göre, Karate 1 Premier Lig’de sezonun ilk etabı olan Paris’te 92 ülkeden 703 sporcu mücadele edecek.

TOKYO 2020’YE ÇOK YAKINLAR

Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’na karate branşında kota alacak ilk 32 isim, 6 Nisan’da sona erecek Olimpik puanlamanın ardından belli olacak. 8-10 Mayıs tarihlerinde ise Paris’te yapılacak Kalifikasyon Turnuvası ile 24 sporcu daha kota alacak.

2020 yılında altı kota turnuvasına çıkacak Karate Milli Takımı’nda sporcuların neredeyse büyük bir bölümü ilk 10 içerisinde yer alıyor. Serap Özçelik Arapoğlu ve Uğur Aktaş olimpik sikletlerinde lider durumda bulunurken, Ali Sofuoğlu, Eray Şamdan ve Merve Çoban da üçüncü basamakta yer alıyor.

Paris’te ülkemizi temsil edecek Milli karateciler şöyle:

KADINLAR
Ferdi Kata: Dilara Eltemur

Kumite 50kg: Serap Özçelik Arapoğlu
Kumite 55kg: Tuba Yakan
Kumite 61kg: Merve Çoban
Kumite 68kg: Eda Eltemur
Kumite +68kg: Meltem Hocaoğlu Akyol

ERKEKLER
Ferdi Kata: Ali Sofuoğlu, Emre Vefa Göktaş, Enes Özdemir

Kumite 60kg: Eray Şamdan
Kumite 67kg: Burak Uygur, Ömer Abdurrahim Özer
Kumite 75kg: Erman Eltemur, Murat Öz, Enes Bulut
Kumite 84kg: Uğur Aktaş

Erkek Takım Kata: Ali Sofuoğlu, Emre Vefa Göktaş, Enes Özdemir

TURNUVA PROGRAMI (Türkiye saatine göre)

24 Ocak Cuma

(Elemeler)

11:00 – 21:45      Kadınlar Kata

                           Erkek Takım Kata

                           Erkekler Kumite 60, 67, 75kg

                           Kadınlar Kumite 50, 55kg

25 Ocak Cumartesi

(Elemeler)

11:00 – 21:30      Erkekler Kata

                           Kadınlar Takım Kata

                           Kadınlar Kumite 61, 68, +68kg

                           Erkekler Kumite 84, +84kg

26 Ocak Pazar

11:30 – 15:30      Bronz madalya maçları

16:30 – 18:30      Finaller

18:30 – 19:00      Madalya Töreni

11 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam18
Toplam Ziyaret178634
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.11756.1420
Euro6.63696.6635
Hava Durumu
Saat
E BİLGİ

DÖKÜMANLAR