Türkiye Karate Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Çocuklar Karate Şampiyonası, Antalya'nın Alanya İlçesi'nde sona erdi.

Alanya’da Balkan provası

 

Türkiye Çocuklar Karate Şampiyonası,  Antalya’nın Alanya ilçesinde sona erdi. Atatürk Spor Salonu, üç gün boyunca nefesleri kesen mücadelelere sahne oldu. 16 - 18 Mart 2012 tarihlerinde Karadağ’da yapılacak Balkan Çocuklar Karate Şampiyonası öncesi milli takım aday kadrosunu belirleme niteliği de taşıyan Türkiye Şampiyonası’na büyük ilgi vardı. Yaklaşık 2 bin karateci hem Türkiye’nin en iyisi olmak ve hem de milli takım aday kadrosuna girebilmek için kıyasıya mücadele verdi.

 

ALANYA

Türkiye Karate Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Çocuklar Karate Şampiyonası, Antalya'nın Alanya İlçesi'nde sona erdi.

Alanya’da Türkiye şampiyonasına 2 bin kişilik bir karate ordusu iştirak ederken, şampiyonaya gösterilen ilgi Karate Federasyonu yöneticilerini memnun etti.

Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Türk karatesinde altyapı patlaması gerçekleştireceklerini ve Alanya’daki şampiyonanın, bunun en önemli işaretlerinden biri olduğunu söyleyerek, “Türk karatesi altyapıdan bir çığ gibi gelerek, yükselişe geçiyor. Bu büyük potansiyeli doğru hamlelerle en verimli hale getirerek, Türk karatesinde en faydalı sistemi geliştirmenin gayreti içindeyiz. Bugünün küçük karatecileri, inşallah, yarının büyük şampiyonları olacaktır. Bu ışığı Alanya’daki Türkiye şampiyonasında gördük” dedi.

Atatürk Spor Salonu'nda 2-4 Mart tarihleri arasındaki şampiyonaya 50 ilden yaklaşık 2 bin sporcu katıldı. 90 hakemin görev yaptığı şampiyonanın ilk gününde kata müsabakaları yapıldı. İkinci ve üçüncü gün kumite müsabakaları yapıldı.  

 

Türkiye Çocuklar Karate Şampiyonası’nın toplu sonuçları şöyle:

1998-1999 Doğumlu Ferdi Bay Kata

1998-1999 Doğumlu Ferdi Bayan Kata

1

EMRE VEFA GÖKTAŞ

ANKARA

1

KEVSER DEMİRTÜRK

KOCAELİ

2

ALPTUĞ ÇELİK

ANKARA

2

AYÇA DÜZGEL

KOCAELİ

3

MUSTAFA BARAN ATBAŞI

İSTANBUL

3

GİZEM DENİZ

ERZURUM

3

CENGİZHAN KOCA

ANKARA

3

HANDE İŞİTİR

KAYSERİ

2000-2001 Doğumlu Ferdi Bay Kata

2000-2001 Doğumlu Ferdi Bayan Kata

1

SELAHATTİN GÜNGEL

AFYON

1

ARZU FİRDEVS KOÇ

KONYA

2

ÖMER FARUK ARSLAN

İSTANBUL

2

MELEK TAŞÇI

TEKİRDAĞ

3

KUTLUHAN DURAN

ANTALYA

3

BEYZANUR AY

İSTANBUL

3

FATİH İZGİ

ANKARA

3

ALEYNA CAN

KOCAELİ

1998-1999 Doğumlu Takım Bay Kata

1998-1999 Doğumlu Takım Bayan Kata

1

AKBULUT SPOR KULÜBÜ

İSTANBUL

1

GEBZE SPOR KULÜBÜ

KOCAELİ

2

AKYILDIRIM 1 SPOR KULÜBÜ

ANKARA

2

ARSLAN SPOR KULÜBÜ

İSTANBUL

3

DOĞUKAN SPOR KULÜBÜ A TAKIMI

ANKARA

3

DOĞUKAN SPOR KULÜBÜ

ANKARA

3

DOĞUKAN SPOR KULÜBÜ B TAKIMI

ANKARA

3

ÇELEBİ SPOR KULÜBÜ

ERZURUM

2000-2001 Doğumlu Takım Bay Kata

2000-2001 Doğumlu Takım Bayan Kata

1

AKBULUT SPOR KULÜBÜ

İSTANBUL

1

GEBZE KARATE İHTİSAS SPOR

KOCAELİ

2

MANAVGAT SPOR KULÜBÜ

ANTALYA

2

GAZİ OSMAN PAŞA BELEDİYE SPOR

İSTANBUL

3

ŞAMPİYONLAR SPOR KULÜBÜ

AFYON

3

KİZAMİ KARATE SPOR

GAZİANTEP

3

AKYILDIRIM 1 SPOR KULÜBÜ

ANKARA

3

ÇELİK SPOR

ANKARA

1998 Doğumlu 40 Kg. Bay Kumite

1998 Doğumlu 42 Kg. Bayan Kumite

1

BERK EROL

İSTANBUL

1

ASENA BURÇİN DAŞTAN

İZMİR

2

SEMİH ÖZKAN

ANKARA

2

SÜMEYYE ÇINAR

ANKARA

3

TALHA İNANÇ

SAKARYA

3

HEVAL YEŞİL

TUNCELİ

3

ŞÜKRÜ AKKURT

AFYON

3

GİZEM DENİZ

ERZURUM

1998 Doğumlu 45 Kg. Bay Kumite

1998 Doğumlu 47 Kg. Bayan Kumite

1

MEHMET KURTOĞLU

GAZİANTEP

1

ASLIHAN AYGÜNEŞ

SAKARYA

2

VAKKAS ŞAHİN

İSTANBUL

2

MELODİ KARAMARTİNLER

İZMİR

3

CAN EREN YAY

KONYA

3

HANDE IŞITIR

KAYSERİ

3

SİNAN YILDIRIM

İSTANBUL

3

ELİF KUZU

KOCAELİ

1998 Doğumlu 50 Kg. Bay Kumite

1998 Doğumlu +47 Kg. Bayan Kumite

1

MERT BÜYÜKMERT

BURSA

1

ZEYNEP KÖKBİBER

ERZURUM

2

RAMAZAN ZENT

İSTANBUL

2

FAZİLET ŞENOL

İSTANBUL

3

FURKAN KAYA

SAKARYA

3

BİRSU GAYE ÖZYAZMACI

İSTANBUL

3

TUNAHAN BUDAK

ANKARA

3

HACER RÜMEYSA SUBAŞI

GAZİANTEP

1998 Doğumlu 55 Kg. Bay Kumite

1998 Doğumlu +55 Kg. Bay Kumite

1

AYKUT TAYLAN

TRABZON

1

İSMAİL AYDOĞDU

KOCAELİ

2

ÖMER FARUK AYTA

SAKARYA

2

TANER KOÇ

SAKARYA

3

MUHAMMET SEYİT AKSEKİ

İSTANBUL

3

MEHMET CAN KASATURA

İSTANBUL

3

ÇAĞDAŞ KILIÇ

İZMİR

3

FURKAN BECİT

ANKARA

1999 Doğumlu 35 Kg. Bay Kumite

1999 Doğumlu 37 Kg. Bayan Kumite

1

ABDULKADİR YILDIRIM

SİVAS

1

RÜMEYSA YILDIZ

SAKARYA

2

NAZİF MERT SOYLU

MANİSA

2

ALEYNA ÖZKAYA

BURSA

3

ABDURRAHMAN DEMİRHAN

BURSA

3

AYDAN KURTOĞLU

GAZİANTEP

3

FUAT DEMİREL

İSTANBUL

3

BETÜL AKSAKAL

MANİSA

1999 Doğumlu 40 Kg. Bay Kumite

1999 Doğumlu 42 Kg. Bayan Kumite

1

BATUHAN KARTAL

İZMİR

1

ESRA KARABAĞ

GAZİANTEP

2

GÜRKAN ÇELİK

SAKARYA

2

ÇAĞLA BAŞKAN

İSTANBUL

3

OSMAN RAMİZ

BURSA

3

KÜBRA AKSU

İSTANBUL

3

ADNAN AKDENİZ

SAKARYA

3

EDANUR ÇAVDARO

DÜZCE

1999 Doğumlu 45 Kg. Bay Kumite

1999 Doğumlu +42 Kg. Bayan Kumite

1

FIRAT ALDEMİR

ANKARA

1

FATMA BÜŞRA KALE

AFYON

2

SALİH SAYLAN

TRABZON

2

EDA ELTEMUR

KOCAELİ

3

ERKUT ÇELİK

KOCAELİ

3

BEYZANUR İŞ

SAKARYA

3

MUHAMMED ZAHİD FETOLMAZ

KOCAELİ

3

GÖZDENUR İKİZ

İSTANBUL

1999 Doğumlu 50 Kg. Bay Kumite

1999 Doğumlu +50 Kg. Bay Kumite

1

HAMDİ KUTAN

İSTANBUL

1

MUSTAFA ULAŞLI

GAZİANTEP

2

AHMET ATİLLA ÇOBAN

KOCAELİ

2

MUSLAHATTİN EFE BESLEMCİ

MUĞLA

3

MURAT CANKUL

İZMİR

3

ALİ EŞSİZ

MANİSA

3

MURAT AKSU

UŞAK

3

FURKAN AZAK

GİRESUN

2000 Doğumlu 30 Kg. Bay Kumite

2000 Doğumlu 35 Kg. Bayan Kumite

1

ÖMER FARUK DURU

SAKARYA

1

MERVE TEKİN

KOCAELİ

2

HÜSNÜCAN AVCI

KIRKLARELİ

2

FEYZA ÜSTÜNTAŞ

KIRKLARELİ

3

KAYRA AVŞAR

KIRKLARELİ

3

AYŞEN BAYIR

BURSA

3

ORHAN ALP KUZULU

MUĞLA

3

DUYGU YEMENİCİ

KIRKLARELİ

2000 Doğumlu 35 Kg. Bay Kumite

2000 Doğumlu 40 Kg. Bayan Kumite

1

UMUT SERKAN TUNÇ

BALIKESİR

1

HATİCE AÇIKGÖZ

BURSA

2

ERDEM BALCI

İSTANBUL

2

TUĞÇE KUŞ

BURSA

3

OĞUZHAN ÖZUÇAR

SAKARYA

3

BEYZANUR AY

İSTANBUL

3

EMİR DUHAN AVCU

BURSA

3

İREM ZENGİN

TRABZON

2000 Doğumlu 40 Kg. Bay Kumite

2000 Doğumlu +40 Kg. Bayan Kumite

1

AHMET TALHA ÇAKIR

BURSA

1

ESİLAY KILIÇ

İSTANBUL

2

ÖMER FARUK ATEŞ

SAKARYA

2

BETÜL SOLAK

İSTANBUL

3

HAKTAN DEMİRELLİ

İZMİR

3

AYSEL TAĞIL

ANTALYA

3

SABRİ EREN ALICI

ERZURUM

3

BEYZANUR BAŞ

KIRKLARELİ

2000 Doğumlu 45 Kg. Bay Kumite

2000 Doğumlu +45 Kg. Bay Kumite

1

HALİL İBRAHİM KOÇ

TRABZON

1

BEKİR KAVAK

İSTANBUL

2

CANBERK CEYLAN

SAKARYA

2

TİMUR ALPARSLAN GÖKÇÜL

İSTANBUL

3

HALİM ERTEKİN

İSTANBUL

3

MUHAMMET MERVAN MASAT

BURSA

3

ÖMER FARUK ARSLAN

İSTANBUL

3

ORHUN MERT BOZKURT

BURSA

2001 Doğumlu 25 Kg. Bay Kumite

2001 Doğumlu 30 Kg. Bayan Kumite

1

BURAK ÖZDEMİR

GİRESUN

1

İREM DURMAZ

SAKARYA

2

ABDÜLKERİM ŞAHİN

SAKARYA

2

ŞEYMA ALEYNA ATASERT

ARTVİN

3

ABDULKADİR TATAROĞLU

ARTVİN

3

SARA AKOFOVA

DÜZCE

3

NİHAT KURAN

GAZİANTEP

3

ŞEYMA NALBANT

SAKARYA

2001 Doğumlu 30 Kg. Bay Kumite

2001 Doğumlu 35 Kg. Bayan Kumite

1

MEHMET FURKAN ÇELİKBİLEK

BURSA

1

SEVCAN UÇAR

KOCAELİ

2

ÖMER FARUK BAYRAK

BURSA

2

EMİNE AYBUKE SUBAŞI

GAZİANTEP

3

MUSTAFA OĞUZ

SAKARYA

3

İREM NUR ÇELİK

SAKARYA

3

RAMAZAN ÇETİN

GAZİANTEP

3

HİRA NUR KASATURA

İSTANBUL

2001 Doğumlu 35 Kg. Bay Kumite

2001 Doğumlu +35 Kg. Bayan Kumite

1

EMİRHAN YAVUZ

SAKARYA

1

KAYRA SEZGİN

MUĞLA

2

HALİL MUHAMMET TAMYÜKSEL

KOCAELİ

2

GAMZECAN AKYİĞİT

ADANA

3

EREN AKKURT

GAZİANTEP

3

FATMA RANA YILDIRIM

TRABZON

3

MELİH KORKMAZ

SAKARYA

3

ZEYNEP ŞENTÜRK

TRABZON

2001 Doğumlu 40 Kg. Bay Kumite

2001 Doğumlu +40 Kg. Bay Kumite

1

DUHAN GÜMÜŞ

BURSA

1

ENES BULUT

KOCAELİ

2

ABDÜL HAMİT YAVUZ

SAKARYA

2

HAKAN EMİRHAN

SAKARYA

3

MAZHAR TAŞÇIOĞLU

İSTANBUL

3

FURKAN ÇETİN

İSTANBUL

3

ALİ SAMİ BAYLAN

TRABZON

3

MUHAMMET YAVUZ

BURSA

 



Yorum Yaz - Arşiv   728 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret76017
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar2.22322.2272
Euro2.86242.8675
Hava Durumu
Anlık
Yarın
15° 30° 19°
Saat
E BİLGİ

DÖKÜMANLAR